top of page

FAQ
Časté otázky

V čom je váš systém iný?

Náš systém inteligentného domu sa vyznačuje inou elektroinštaláciou ako staršie systémy. Celá elektroinštalácia je centralizovaná v elektrickom rozvádzači, čo umožňuje pokročilú funkcionalitu systému. Vo väčších projektoch môže byť týchto rozvádzačov viac, keďže je to umožnené architektúrou modulov Atom.

Aký je cenový rozdiel oproti bežnej inštalácií?

V prieme sa cena podobného riešenia pohybuje medzi 2% - 5% celkovej hodnoty dokončenej stavby. Približnú cenovú kalkuláciu nájdete v sekcií Inteligentná domácnosť.

Je možné najprv urobiť elektroinštaláciu a v budúcnosti dokúpiť / rozšíriť systém Atom?

Áno, elektroinštalácia sa dá zapojiť a môže fungovať bez modulov Atom - avšak z dlhodobého hľadiska ide o značné navýšenie výdajov a ceny systému.

Funguje systém Atom aj bez internetu?

Áno, systém je plne autonómny a zostáva smart aj bez prístupu na internet, avšak niektoré funkcie nie sú dostupné, keďže externé služby sú závislé na internetovom pripojení (hlasoví asistenti, vzdialené ovládanie).

Je možné do systému integrovať aj komponenty bežne dostupné v elektropredajniach (spínače apod.)?

Áno, vďaka princípu na akom funguje systém Atom môžeme integrovať akékoľvek "bežné" mechanické prvky a komponenty bežných inštalácií.

Ako funguje systém inteligentného domu?

Náš systém Atom je ľahko ovládateľný a ľahko použiteľný. Stačí opísať svoje želania a my vám váš systém nastavíme tak, aby ste tomu rozuzmeli aj vy.


Srdcom inteligentného domu je ovládač alebo sieť ovládačov od i3 Engineering - Atom - spolupracujúcich s periférnymi zariadeniami, ako sú senzory, akčné členy a inžinierske systémy.

Zmeny v ich nastaveniach môžete jednoducho vykonávať zo svojho smartfónu. Stačí nastaviť parametre teploty, kvality vzduchu a osvetlenia v rôznych častiach domu. Senzory rozmiestnené po celom dome budú tieto parametre sledovať a ak prekročia prípustné limity, regulátory prispôsobia chod kúrenia, vetrania, osvetlenia a iných zariadení.


Spínače nielenže plnia tradičnú funkciu zapínania svetla, ale možno ich nakonfigurovať aj na zapnutie požadovaných scén. Napríklad v scéne „Som preč“ systém nielen vypne svetlá, ale aj upraví teplotu, zatiahne závesy, vypne zásuvky atď.


Ovládače od i3 Engineering môžu vykonávať aj funkcie bezpečnostného systému, ako je ochrana proti zaplaveniu, požiaru, úniku plynu alebo neoprávnenému vniknutiu. Pomôžu zachrániť nielen váš majetok a zdravie, ale aj život.

Správne nakonfigurovaný systém Smart Home je jednoduchý a ľahko použiteľný, premyslený do najmenších detailov. Ak sa zmenia vaše preferencie týkajúce sa komfortu, môžete jednoducho vykonať zmeny nastavení pomocou pohodlnej mobilnej aplikácie.

Aké úlohy môže systém vykonávať?

Ak hovoríme o možnostiach automatizácie vo vnútri domu, je to predovšetkým kontrola klímy (teplota miestnosti, vlhkosť a kvalita vzduchu) a osvetlenie. Napríklad pomocou stmievania môžete jednoducho navodiť správnu atmosféru alebo upraviť postupné spínanie svetiel v noci. „Inteligentný vypínač“ môže vykonávať funkcie zapnutia celých scenárov a v režime „Preč“ vypnúť všetky svietidlá pre bezpečnosť a úsporu energie.

Detektory dymu, požiaru a povodne monitorujú bezpečnosť majetku vo vašom dome. Pohybové, okenné a dverové senzory poskytnú ochranu pred vonkajším rušením.

Funkcionalita inteligentného systému je obzvlášť vhodná aj pre exteriér. Osvetlenie dvorov a fasád, zavlažovacie systémy, automatické otváranie a zatváranie garážových brán nielen ušetrí čas, ale pridá aj komfort a pohodlie pri každodenných rituáloch

Inteligentný systém je navrhnutý tak, aby zlepšil kvalitu života a šetril čas, je možné ho prispôsobiť vašim vlastným želaniam a potrebám a v prípade potreby jednoducho zmeniť funkčnosť.

bottom of page